همتی: عملیات «بازار باز» از روز شنبه آغاز می‌شود · لیست خبر
» اقتصادی » همتی: عملیات «بازار باز» از روز شنبه آغاز می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۱:۵۹

 کد خبر: 77770
 3 بازدید

همتی: عملیات «بازار باز» از روز شنبه آغاز می‌شود

اخبار جدید اقتصادید پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : عبدالناصر همتی روز پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات بازار باز و رونمایی از سامانه معاملاتی آن گفت: با وجود اینکه از یک سال گذشته شاهد شدیدترین تحریم ها بوده‌ایم و برخی انتظار ابر تورم و نرخ دلار ۳۰ تا ۴۰ هزار تومانی را داشتند، امروز با […]

اخبار جدید اقتصادید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عبدالناصر همتی روز پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات بازار باز و رونمایی از سامانه معاملاتی آن گفت: با وجود اینکه از یک سال گذشته شاهد شدیدترین تحریم ها بوده‌ایم و برخی انتظار ابر تورم و نرخ دلار ۳۰ تا ۴۰ هزار تومانی را داشتند، امروز با اقدامات مثبت دولت و بانک مرکزی شاهد ثبات در بازار ارز هستیم.

۹۷ و ۹۸ سال‌های بسیاری سختی برای اقتصاد کشور همراه با بی‌سابقه ترین تحریم‌ها بود، با این‌حال خوشبختانه شاهد ثبات در شرایط اقتصادی هستیم.

وی ادامه داد: مهم‌ترین هدف دشمنان حمله به بازار ارز کشور بود و با توجه به نقدینگی و انتظارات تورمی و شوک ناشی از کاهش درآمد نفتی، احتمال رکود تورمی می‌رفت، اما در مدتی کوتاه و با وجود شرایط سخت تحریم توانستیم از زیر فشار خارج شویم.

همتی تصریح کرد: در ۶ ماهه ابتدای امسال، رشد غیرنفتی کشور مثبت شده و این نشان می‌دهد که ما توانستیم بر رکودی که از نظر فعالیت‌های اقتصادی کشور است، غلبه کنیم.


اخبار اقتصادی

لینک منبع


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : اقتصادی
ارسال دیدگاه