حکم انفصال برای ۲۷۰ سردفتر و دفتریار متخلف/ ثبت ازدواج ۹ درصد کاهش یافت · لیست خبر

خبرهای ویژه

» اجتماعی » حکم انفصال برای ۲۷۰ سردفتر و دفتریار متخلف/ ثبت ازدواج ۹ درصد کاهش یافت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۴:۱۷

 کد خبر: 34852
 23 بازدید

حکم انفصال برای ۲۷۰ سردفتر و دفتریار متخلف/ ثبت ازدواج ۹ درصد کاهش یافت

بازدیدها: ۱۶ اخبار جدید اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : ذبیح‌الله خداییان در نشست خبری اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال در راستای طرح تحول در قوه قضاییه اقدامات خوبی کردیم. یکی از محورهای طرح تحول پیشگیری از مفاسد در درون و برون قوه قضاییه است. وی افزود: یکی از اقدامات ما در […]

بازدیدها: ۱۶

اخبار جدید اجتماعی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ذبیح‌الله خداییان در نشست خبری اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال در راستای طرح تحول در قوه قضاییه اقدامات خوبی کردیم. یکی از محورهای طرح تحول پیشگیری از مفاسد در درون و برون قوه قضاییه است.

وی افزود: یکی از اقدامات ما در این راستا، سرویس تصدیق اصالت سند است که امروز افتتاح می‌شود. بسیاری از جعل‌ها در بیرون صورت می‌گیرد و امکان تطبیق آن با اصل سند وجود نداشت. با این سرویس می‌توانند اسناد ارائه شده توسط سازمان و سایر اشخاص با اصل این دسته اسناد در سازمان ثبت مقایسه کنند.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: معمولا افرادی سوء‌استفاده‌گر سعی می‌کنند در شرکت‌ها اثری از خود نگذارند ولی تصمیم‌گیر باشند. سامانه‌ واحدی وجود ندارد که بدانیم در فلان شرکت دولتی کدام سهام‌دار بیشترین تأثیر را در اداره شرکت دارد؛ در همین راستا سامانه شناسایی ذینفع واحد امروز راه‌اندازی می‌شود تا افراد تصمیم‌گیر در شرکت‌ها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم شناسایی شوند.

خداییان ادامه داد: در ۶ ماه گذشته دادگاه‌های انتظامی فعال شد و در این مدت دو هزار پرونده رسیدگی و برای ۲۷۰ سردفتر و دفتریار حکم انفصال صادر شده و در ۲۳ مورد نیز حکم سلب صلاحیت صادر شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد همچنین از شناسایی و دستگیری ۵۰ کارچاق‌کن، دلال یا کارمند متخلف خبر داد و گفت: پرونده این افراد آماده ارسال به مراجع قضایی است.

وی همچنین از فعال شدن هیئت‌های رسیدگی به تخلفات خبر داد و افزود: در ۶ ماهه گذشته ۵۰۰ پرونده در این هیئت‌ها رسیدگی شده در حالی که در کل سال گذشته ۱۶۵ پرونده رسیدگی شده بود.

به گفته رییس سازمان ثبت اسناد در ۶ ماهه گذشته ۳۱۶ هزار و ۷۱۶ واقعه ازدواج ثبت شده که ۹ درصد کاهش داشته است. همچنین در این مدن ۱۰۱ هزار واقعه طلاق ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل دو درصد کاهش داشته است.


اخبار اجتماعی

لینک منبع


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی
ارسال دیدگاه