توصیه موسوی تبریزی به شورای نگهبان/ دامنه تائیدصلاحیت‌ها گسترده‌تر بشود؛ مشارکت در انتخابات بالا می‌رود · لیست خبر
» سیاسی » توصیه موسوی تبریزی به شورای نگهبان/ دامنه تائیدصلاحیت‌ها گسترده‌تر بشود؛ مشارکت در انتخابات بالا می‌رود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۸:۲۰

 کد خبر: 55497
 12 بازدید

توصیه موسوی تبریزی به شورای نگهبان/ دامنه تائیدصلاحیت‌ها گسترده‌تر بشود؛ مشارکت در انتخابات بالا می‌رود

اخبار جدید سیاسی چهره های زیادی از اصولگرایان و اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم کاندیدا شده اند تا خود را در معرض رأی مردم قرار بدهند و بتوانند در نهایت سهم بیشتری از کرسی های سبز بهارستان به دست بیاورند. اصولگرایان با چهره هایی نظیر «محمدباقر قالیباف، حسین مظفر، غلامرضا مصباحی مقدم، الیاس نادران، […]

اخبار جدید سیاسی

چهره های زیادی از اصولگرایان و اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم کاندیدا شده اند تا خود را در معرض رأی مردم قرار بدهند و بتوانند در نهایت سهم بیشتری از کرسی های سبز بهارستان به دست بیاورند. اصولگرایان با چهره هایی نظیر «محمدباقر قالیباف، حسین مظفر، غلامرضا مصباحی مقدم، الیاس نادران، برخی وزیران دولت احمدی نژاد و چهره های شاخص جبهه پایداری» پا به عرصه گذاشته اند و در طرف مقابل اصلاح طلبان نیز با حضور «مجید انصاری، مسعود پزشکیان، بسیاری از نماینده های فعلی تهران و برخی وزیران دولت خاتمی» در مقابل رقیب صف آرایی کرده اند.

به گزارش «تابناک»، اگرچه هر دو جریان با حضور چهره های شاخصی به میدان امده اند و بنا را بر وحدت و پس از آن کسب حداکثری کرسی های مجلس نهاده اند، اما همه باید منتظر بمانند تا در نهایت ۲۸ اسفند ماه نتیجه اولیه بررسی صلاحیت ها اعلام شود و در نهایت شورای نگهبان نظر خود را در خصوص افرادی که برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس یازدهم اعلام کند، آنگاه تحلیل ها  در خصوص مشارکت، لیست های انتخاباتی و منتخبان احتمالی مردم می تواند واقعی تر باشد.

با این حال که چهره های زیادی از جریان اصلاح طلب پا به عرصه رقابت گذاشته اند، برخی اصلاح طلبان از اینکه چرا چهره های بیشتری به میدان مبارزه سیاسی به منظور کسب کرسی های بیشتری از مجلس نیامده اند، گلایه دارند و تحلیل های گوناگونی هم در این خصوص ارائه کرده اند که برخی از آنان ترس از رد صلاحیت و برخی ترس از مشارکت کم مردم را دلیل این عدم حضور خوانده اند. برخی هم عملکرد نامطلوب دولت و مجلس را دلیل بی میلی برخی اصلاح طلبان برای کاندیداتوری عنوان کرده اند.

 در همین زمینه، دبیر کل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر رقابتی در روند برگزاری انتخابات مجلس با توجه به رد صلاحیت‌ها صورت نگیرد، تنور انتخابات در این دوره گرم نخواهد شد.

حجت‌الاسلام «سید حسین موسوی تبریزی» دبیرکل در گفت ‌و گو با خبرنگار «تابناک» درباره آخرین وضعیت اصلاح‌طلبان در راستای حضور در انتخابات مجلس یازدهم که اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد، اظهار کرد: بنده در وضعیت فعلی پیش‌بینی خاصی از روند حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس ندارم؛ چرا که دقیقا نمی‌دانم کدامیک از دوستان اصلاح‌طلب در سراسر کشور برای حضور در انتخابات ثبت‌نام کردند.

وی افزود: طبق اطلاعاتی که کسب کردم مطلع شدم که برخی از دوستان اصلاح‌طلب در روند انتخابات ثبت‌نام کردند که اگر همین افراد انشاالله صلاحیت‌شان تایید شود، ممکن است یه رقابت جدی بین گروه‌های مختلف ایجاد شود.

دبیرکل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر رقابتی در فضای انتخابات مجلس ایجاد شود در وضعیت فعلی که  کشور در دوران سردی به سر می‌برد، بدون شک فضا با تغییراتی روبه رو می‌شود که این روند هم برای نظام مطلوب است و هم برای مردم.

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: اگر رقابتی در فضای انتخابات ایجاد نشود و طبق معمول روند حداکثری رد صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان نسبت به یک جریان به وجود بیاید، مسلما با تمام مسائلی که در کشور است و شرایطی که موجود است انتخابات گرمی شکل نمی‌گیرد که این برخلاف تمایل ماست.

موسوی تبریزی در پاسخ به این سوال که آیا پیش بینی شما این است که بسیاری از اصلاح‌طلبانی که ثبت نام کرده اند، رد صلاحیت شوند ؟تاکید کرد: بالاخره در تمام ادوار بعد از حضور امام خمینی(ره) همواره عده زیادی از اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شدند که در این دوره باز هم برخی از چهره‌های رد صلاحیت شده در روند انتخابات ثبت‌نام کردند که امکان رد صلاحیت مجدد آن‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه باید به پیروزی و حضور اصلاح‌طلبان در مجلس آینده امیدوار بود گفت: مسئله مهم درباره انتخابات مجلس کسب اکثریت کرس‌های مجلس است وگرنه بدون شک بخشی از چهره‌های اصلاح‌طلب در مجلس آینده حضور خواهند داشت.


اخبار سیاسی

لینک منبع


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : سیاسی
پیشنهاد سردبیر مطالب بیشتر »
ارسال دیدگاه