ایجاد ۸۰هزار شغل تا پایان سال · لیست خبر

خبرهای ویژه

» اجتماعی » ایجاد ۸۰هزار شغل تا پایان سال

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۳:۳۰

 کد خبر: 34815
 19 بازدید

ایجاد ۸۰هزار شغل تا پایان سال

بازدیدها: ۱۴ اخبار جدید اجتماعی ۹۲۶۸۳۷ ۳۱۴۰ . مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه ۳۰ هزار طرح اشتغالزایی در دستور کار قرار دارد، گفت: قصد داریم تا پایان سال ۸۰ هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کنیم. خبرگزاری مهر: مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه ۳۰ هزار طرح اشتغالزایی در دستور کار […]

بازدیدها: ۱۴

اخبار جدید اجتماعی

۹۲۶۸۳۷

۳۱۴۰ 

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه ۳۰ هزار طرح اشتغالزایی در دستور کار قرار دارد، گفت: قصد داریم تا پایان سال ۸۰ هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کنیم.

خبرگزاری مهر: مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه ۳۰ هزار طرح اشتغالزایی در دستور کار قرار دارد، گفت: قصد داریم تا پایان سال ۸۰ هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کنیم.

ایجاد ۸۰هزار شغل تا پایان سال

امیرحسین مدنی، در حاشیه سومین دوره آموزشی تسهیلگران اقتصادی و اجتماعی که روز شنبه برگزار شد، در جمع خبرنگاران، افزود: طرح اشتغالزایی اجتماع محور یکی از طرح هایی است که در مناطق محروم اجرایی می شود و کار ویژه ای است که از سوی بنیاد برکت و ستاد فرمان امام (ره) انجام می شود.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه مطالعات طرح اشتغال خانگی از سه سال قبل آغاز شده است، گفت: از سال گذشته این طرح اجرایی شده و تاکنون ۱۸ هزار طرح در ۲۸ استان کشور محقق شده که منجر به ایجاد ۵۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم شده است.

وی با تأکید بر اینکه زنجیره ای در حوزه توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی شکل گرفته است، ادامه داد: اشتغال های خانگی در ۲۴ بسته تعریف شده که شامل شغل هایی در حوزه های مربوط به دام، کشاورزی، تولید پوشاک، لباس، عسل و…، می شود.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: آموزش این طرح ها برعهده تسهیلگران جوان است که ۴۳۰ نفر هستند و امروز سومین دوره آموزشی ۱۶۰ نفر از آنها برگزار می شود که آنها به مناطق محروم فرستاده می شوند و تسهیلگران تا دو سال در کنار فرد می مانند تا شغل به پایداری برسد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰ هزار شغل ایجاد شد، گفت: امسال قصد داریم ۳۰ هزار طرح اجرایی کنیم که منجر به ایجاد ۸۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم خواهد شد.

مدنی به اقدامات محرومیت زدایی بنیاد برکت اشاره کرد و افزود: ۱۲ سال است که در حوزه محرومیت زدایی و توانمندسازی اقدام می کنیم و تاکنون ۱۶۴۰ مدرسه احداث شده که ۱۳۰۰ مدرسه افتتاح شده است و ۱۲ بیمارستان و بیش از هزار مسجد نیز ایجاد شده است.

وی گفت: پروژه های متعدد آبرسانی و راهسازی نیز اجرایی شده و در مجموع با کمک سازمان های ذیربط توانستیم ۴۰۰ هزار شغل طی سه سال گذشته ایجاد کنیم.


اخبار اجتماعی

لینک منبع


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی
ارسال دیدگاه