احتمال ارجاع طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مجمع · لیست خبر

خبرهای ویژه

» اقتصادی » احتمال ارجاع طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مجمع

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۲:۴۵

 کد خبر: 34790
 18 بازدید

احتمال ارجاع طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مجمع

بازدیدها: ۱۲ اخبار جدید اقتصادید عضو کمیسیون صنایع مجلس از پافشاری این کمیسیون بر مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی علی رغم ایراد شورای نگهبان خبر داد و گفت: در صورت موافقت صحن، این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود. عبدالله رضیان در گفتگو با خبرنگار مهر، از پافشاری کمیسیون صنایع و معادن به طرح […]

بازدیدها: ۱۲

اخبار جدید اقتصادید

عضو کمیسیون صنایع مجلس از پافشاری این کمیسیون بر مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی علی رغم ایراد شورای نگهبان خبر داد و گفت: در صورت موافقت صحن، این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود.

عبدالله رضیان در گفتگو با خبرنگار مهر، از پافشاری کمیسیون صنایع و معادن به طرح تشکیل وزارت تجارت و بازرگانی علیرغم ایراد شورای نگهبان خبر داد.

وی افزود: اعضای کمیسیون صنایع معتقدند با توجه به شرایط تحریم باید وزارتخانه مستقلی برای ساماندهی امر واردات و صادرات کشور تشکیل شود، به همین دلیل علیرغم ایراد شورای نگهبان بر لزوم تصویب این طرح، تأکید داشتند در صورت موافقت صحن علنی مجلس شورای اسلامی این طرح جهت تصمیم گیری نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزارت صنعت باید بر حل مشکلات صنایع کشور از جمله صنعت خودروسازی تمرکز کند، گفت: وزارت صنعت باید برای صنعت خودرو فکر اساسی کند که البته برخی مشکلات این صنعت از حوزه اختیارات این وزارتخانه بیرون است.

رضیان گفت: شورای هماهنگی سران قوا باید فکر اساسی برای صنعت خودرو کند و واردات برخی خودرو‌ها آزاد شود تا رقابت بین خودروسازان داخلی و خارجی برای افزایش کیفیت خودرو‌های داخلی افزایش یابد.


اخبار اقتصادی

لینک منبع


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : اقتصادی
ارسال دیدگاه